Je zhruba sedm způsobů jakými se dají vlasy prodlužovat, i když je nepoužíváme všechny, tak Vás s každým rádi trochu seznámíme.

 

Keratinová metoda

 

Nejpoužívanější a zároveň i nejoblíbenější způsob, jak si prodloužit své vlasy. Keratinová hmota nacházející se na zakončení každého pramene, přichystaného k této metodě, se díky speciálním tepelným kleštím za teploty 80°C – 150°C roztaví do tekutého stavu. Vytvoří se tak velmi jemné a nenápadné spoje, které pevně drží až po dobu třech měsíců. Po tomto období je zapotřebí prodloužené prameny posunout a obnovit keratinové spoje.

Setkat se můžeme i s keratinovou metodou za studena. Zde je na místo tepelných kleští využito ultrazvukového záření, kterým je nahřát a poté přichycen s pramenem prodlužovaných vlasů k vlasům vlastním.

 

Kreatínové prodlužování vlasů

 

Micro ring

 

Jedná se o mechanickou metodu, která je současně velmi šetrná k vlastním vlasům. Na rozdíl od keratinové metody jsou tentokrát pro prodloužení vlasů s Micro Ring použity prameny vlasů zakončeny se speciálním i- Tipem. Za pomoci navlékátka je podchycen pramen vlastních vlasů na který je natáhnut malý kroužek. Díky ztenčenému konci prodlužovaných vlasů (i – typu) se i ony snadno vsunou do malého kroužku, který je následně pomocí kleštiček zaklapnut. I u této metody se musí po zhruba 3 měsících navázané vlasy posunout a Micro Rings opět obnovit. Jinak by mohlo dojít k poškození vlastních vlasů. Nevýhodou je možnost větší viditelnosti spojů v jemných a řídkých vlasech.

Velmi podobnou metodou je i Micro Loop. Vlasové prameny k prodloužení jsou zakončeny kroužkem a malým očkem, díky kterému se kroužek snadněji navlékne na pramen vlastních vlasů. Následně je do něj vložen i pramen prodlužujících vlasů a pomocí kleštiček je spoj zaklapnut. Díky očkům probíhá aplikace snadno a velmi rychle.

 

MIcro Rings prodlužování vlasů

 

Nano ring

 

Jedná se o obdobnou metodu jako microring, avšak spoje jsou téměř neviditelné. Nanoring je malý kroužek, který připomíná malou korálku, ten se pomocí smyčky navleče na tenký pramínek vlastních vlasů, a do kroužku se vloží pramínek vlasů umělých, který je koncem spojený keratinem. Nano ring se potom zamáčkne kleštěmi. Tuto novou technologii využívají především v Americe, na český trh se dostává v této době.

 

Nano Rings prodlužování vlasů

 

Bond plus

 

Jednodušší obměna keratinové metodyAplikace probíhá za pomocí malých trubiček, které jsou nasazeny na vlas společně s prodlužujícím pramenem. Díky keratinovým leštičkám dojde k zahřátí trubičky a následně k jejímu smrštění. Po uplynutí zhruba tří měsíců je potřeba spoje obnovit a posunout zpátky k pokožce hlavy.

Setkat se můžeme i s metodou Bellargo, která taktéž využívá mimo nasazení malé plastové trubičky i uvázání malého uzlíčku na vlastním pramenu vlasů. Díky němu je spoj ještě pevnější a nedochází ke sjíždění pramenů. Spoje jsou velmi pevné, ale ženám s jemnými či řídkými vlasy se tato metoda nedoporučuje.

 

Prodlužování vlasů Ostrava4

 

Weaving (Weave on)

 

Weaving“ znamená v překladu z angličtiny „tkaní“ nebo „proplétání“- pozor ale na to! Zde se o žádné proplétání vůbec nejedná. Metoda Weaving je chemická metoda, kdy se k vašim vlastním vlasům připevní pásy nových vlasů a připevní se pomocí lepidla. Lepidlo se nanese na hranu vlasů. Tato metoda je nejvíce podobná metodě tapeX.

 

Waeving Prodlužování vlasů Ostrava

 

Našívání vlasových trsů

 

Velmi náročná a pracná metoda. Prodlužující vlasy jsou uskupeny do tresů širokých 10-15 cm. Navazují se jednotlivě pomocí malých uzlíčků po celé zadní straně hlavy. Počet tresů na jedno prodloužení se liší podle přání zákaznice (obvykle 2-5 tresů). Tato metoda je méně používaná, nicméně k vlasům je velmi šetrná.Jedinou nevýhodou je dlouhá doba prodlužování vlasů a tím i vysoká cela celé aplikace. Nutností je spoje po 3-5 týdnech opět obnovit. Uzlíčky rozvázat a znovu navázat prodlužující vlasy. Vždy by měla aplikace proběhnout v kadeřnickém salónu, v opačném případě může hrozit polámání vlasů.

NAŠÍVÁNÍ VLASOVÝCH TRESŮ

 

Clip in vlasy

 

Jde o metodu postavenou na clip in sponkách, na kterých jsou našity trsy vlasů. Jsou nabízeny v mnoha odstínech, délkách a také samozřejmě různých kvalitách. Clip vlasy se skládají ze samotných vlasů, přírodních či umělých, našitých na sponkách. Způsob prodlužování vlasů Clip in je v poslední době velice rozšířen. Jedná se o levnou variantu, kdy si lze prodloužit vlasy do několika minut. Péče o vlasy není složitá, ale životnost závisí většinou na kvalitě samotných vlasů.

Clip in prodlužování vlasů